Информације о полагању пријемног испита

16 May 2020

Информације о полагању пријемног испита за упис у билингвална одељења Ваздухопловне академије

Конкурсом за упис ученика у први разред средње школе у Републици Србији за школску 2020/2021. годину планиран је упис два двојезична одељења образовних профила: Техничар ваздушног саобраћаја и Авио-техничар на којем ће се настава реализовати на српском и енглеском језику.

Ученици који су се пријавили на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја (први круг пријављивања – април 2020. године)
Ученици који су се пријавили на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја (април, 2020.) за полагање пријемног испита за упис у билингвална одељења у Ваздухопловној академији треба да изврше додатну пријаву. Додатна пријава се врши попуњавањем обрасца Пријава за полагање пријемног испита (Преузми пријаву). Попуњену пријаву послати на e-mail адресу школе direktor@vakademija.edu.rs  до 21.05.2020. године до 20 часова. Школа потврђује пријем Пријаве за полагање пријемног испита.
Поред пријаве ученици који се пријављују за полагање пријемног испита потребно је да приликом пријаве доставе и фотокопију ђачке књижице основне школе (прва страна са сликом, страна на којој пише шифра ученика (добија се у Основној школи) и страна на којој је уписан успех ученика на првом полугодишту осмог разреда).
Ученици који се први пут пријављују (други круг пријављивања – мај 2020.)
Ученици који се нису пријавили у првом кругу пријављивања, могу да се пријаве штампањем и попуњавањем обрасца Пријава за полагање пријемног испита (Преузми пријаву) који предају у Ваздухопловној академији. Пријављивање за полагање пријемног испита обавиће се од 18. до 21. маја 2020. године у просторијама школе у периоду од 9 до 17 часова. Уколико ученик није у могућности да се пријави директно у просторијама Ваздухопловне академије, пријаву може послати на e-mail адресу школе direktor@vakademija.edu.rs  до 21.05.2020. до 20 часова.
Календар активности за спровођење пријемног испита за упис у средњу школу за школску 2020/2021. годину:
  • Пријављивање кандидата за пријемни испит 18-21.05.2020.
  • Пријемни испит за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језику 08. и 09.06.2020.
  • Прелиминарни резултати пријемних испита до 16.06.2020.
  • Подношење и решавање евентуалних жалби ученика на резултате пријемног испита 16.06.2020.
  • Коначни резултати пријемних испита до 17.06.2020.