Erasmus+ projekat KA202 ’Multinguale Aeronautics World’

logosbeneficaireserasmusleft_en

Ерасмус+ пројекат КА202 ’Multinguale Aeronautics World’

Ваздухопловна академија је потписала споразум о стратешком партнерству са још две ваздухопловне школе (Istituto Tecnico Aeronautico “Arturo Ferrarin” у Катанији на Сицилиј и Lycée Alexandre Denis у Сернију, Француска) у оквиру Ерасмус+ програма. Ове три школе ће у наредне три године бити партнери у пројекту под називом ’Multinguale Aeronautics World’. Пројекат има за циљ креирање онлине дигиталног ваздухопловног речника који ће бити преведен на четири језика (српски, енглески, француски и италијански) а у пројектним активностима биће укључени ученици све три школе заједно са својим наставницима. Пројекат ће допринети размени примера добре праксе из којих ће проистећи компилација CLIL наставних материјала који могу да се користе у билингвалној настави. На глобалном нивоу, пројект доприноси интернационализацији и модернизацији школе у европском контексту ваздухопловног образовања.

IMG_20191017_145309