Ваздухопловна академија у континуитету ради на јачању дуалног образовања у нашој земљи између осталог и као партнер Erasmus + пројекта Safe Drones over Safe Environment. У оквиру овог пројекта рализована је посета Турској прошлог новембра, а овог фебруара Академија је угостила колеге из Италије, Шпаније и Турске и упознала их са радом школе и Тренинг центра Вршац.Сарадња на пројекту Safe Drones over Safe Environment омогућила је средњошколцима Ваздухопловне академије да посете партнерску школу у граду Нуоро, у Италији, у пратњи својих професора, Драгољуба Живановића и Александра Старчевића. За време ове седмодневне посете од 3. до 10. априла, они су учествовали у неколико радионица везано за дронове где су били у прилици да покажу своје теоријско знање, а да у пракси унапреде своје вештине. Акценат је био на примени мултиспектралне камере као и на обради података добијених у реалном лету дрона. На претходној радионици, задатак је био мапирање датог воћњака и праћење стања биљака како би се оне потом третирале одговарајућим хербицидима.
Задатак нове радионице је било мапирање подручја око хелиодрома тј. околне зелене површине. Будући да дрон који су ученици користили није имао уграђену камеру, прва ставка била је израда носача камере. За реализацију овог дела задатка ученици су прво дизајнирали носач реалних димензија, израдили модел користећи 3Д штампач и машину за ласерско сечење, електронику и остале неопходне алате који прате светске трендове и технологију. Након тога се приступило мапирању датих зелених површина, а фотографије добијене путем мултиспектралне камере су обрађене у софтверу који је израдио јединствени приказ са параметрима неопходним за праћење стања биљака. Радионица је окончана успешно, а заједнички закључак је да се у пракси знање стиче брже, једноставније као и да је темељније у односу на знање засновано искључиво на теорији.

Почетком наредне школске године планирана је наредна LTT активност (Learning Teaching Training), а домаћин ће бити Шпанија, тачније град Севиља.