Прве недеље марта месеца угостили смо ученике и наставнике из партнерских школа из Португалије и Турске у оквиру пројекта EРАЗМУС+ ECOMETEO.Током пет дана организоване су различите активности које су се састојале од посета релевантним инсититуцијама (РХМЗ Србије, Физички факултет, Хеликоптерска јединица МУП-а Србије, Институт за метеорологију), предавања које су одржали ваздухопловни метеоролог Олгица Лазић и наставници Ваздухопловне академије Јелена Обрадовић и Јелена Јеленић-Мариновић, као и ученици Ваздухопловне академије у Београду. Посета је почела са Drone Parade која је одржана на спортским теренима школе, а завршила се свечаном доделом сертификата у просторијама Ваздухопловне академије које је свим учесницима доделила др Данијела Манић, директор Високе школе струковинх студија и руководилац Тима за међународну сарадњу при Ваздухопловној академији у Београду.