Почетком фебруара Ваздухопловна академија угостила је колеге ваздухопловних образовних установа из Италије, Шпаније и Турске којима је ово била прва посета Београду реализована у оквиру међународног пројекта за стратешко партнерство Еразмус + програма Safe Drones Over Safe Environment.

Поред обиласка знаменитости нашег главног града, ваздухопловци из Италије, Шпаније и Турске заједно са представницима Ваздухопловне академије посетили су Министарство просвете, науке и технолошког развоја и том приликом разговарали о пројекту Safe Drones Over Safe Environment са  помоћником министра за дуално образовање проф. др Габријелом Грујић која већ низ година пружа подршку Ваздухопловној академији у пројектима за међународону сарадњу. Учешће Ваздухопловне академије у Еразмус + пројекту кључно је и за нову Стратегију развоја образовања до 2030. која је усвојена с циљем да се побољша квалитет образовног процеса. План ове стратегије је наставак реформи који ће омогућити да образовни систем одговори на захтеве тржишта рада применом модерних приступа, метода и техника. Министарство просвете је између осталог препознало Ваздухопловну академију као образовну институцију која је путем међународних активности међу првима у земљи омогућила својим ученицима и студентима да током школовања стичу практично и применљиво знање које ће им омогућити да по завршетку школовања буду квалификовани и спремни да стручно обављају своје радне задатке.

Организован је и значајан транснационални састанак у Директорату цивилног ваздухопловства, а у циљу размене идеја и искустава у области примене беспилотних ваздухоплова који све више добијају на значају. Представници ваздухопловних образовних установа из Италије, Шпаније и Турске упознали су се с надлежностима Директората у области беспилотних ваздухоплова, у виду регулативе, статистике али и методологије које се користе при промовисању безбедног управљања беспилотним летелицама.

Наравно, није изостао ни обилазак Тренинг центра Ваздухопловнe академијe у Вршцу приликом кога су представници Италије, Шпаније и Турске били у прилици да упознају колеге и виде капацитете за обуку пилота као и да се упознају са плановима за нова улагања у инфраструктуру и опрему, чиме ће овај тренинг центар израсти у један од најзначајнијих у Европи.

Стратешки пројекат Еразмус + Safe Drones Over Safe Environment је тек почетак сарадње Ваздухопловне академије са школама из Италије, Шпаније и Турске, а очекује се и наставак успешне сарадње на новим пројектима у наредној години.